Мистецькі проекти відділу літератури з мистецтва.
Інтерв'ю із завідувачем Галиною Пристай
у програмі "Наші гості" (радіо "Дзвони")

четвер, 14 червня 2018 р.

Марія Солодчук


Марія Солодчук веде миле спілкування на радіо «Дзвони». Її голос пізнають десятки тисяч людей в Україні та закордоном. Крім цього, Марія Солодчук співає в Архієрейському камерному хорі «Кредо». Їхнім співом насолоджувалися в Німеччині, Англії, Ліхтенштейні та багатьох інших країнах Європи.

Як у Тараса Шевченка «щоб наше слово не вмирало, щоб наша правда не пропала» леліє і свято береже істинні набутки Марія Солодчук. А патріотичні почуття вона ввібрала ще з молоком матері. Дідусь Андрій був війтом в селі Новиця, де й народилася Марія. Брат матері Дмитро воював у підпіллі, в УПА.

«З малих літ батьки навчали нас (семеро дітей, двоє померло) правд Божих і молитов, народних традицій і пісень» – говорить Марія.
Здобуті освіти: Новицька ЗОШ (1974 р.), Калуська ДМШ по класу скрипки (1974 р.), Івано-Франківський педагогічний інститут ім. В. Стефаника (1979 р.), Школа редактора в Києві при НСЖУ (2005 р).

В минулому – вчитель, музичний керівник (вища категорія), викладач.

З 1994 р. співає в Архієрейському камерному хорі «Кредо». З 1996 р. працює в радіо «Дзвони». Член НСЖУ з 2003 року.
Мовлення розпочинала в прямому ефірі. В доробку Марії Солодчук багато духовних, просвітницьких, культурологічних та дитячих програм: в циклі «З вірою в майбутнє» – «Щирість серця», «Мир душі» й ін., дитяча «Щебетливі голосочки», «Поради про молитву», «День Господній» (2003 р. – в прямому ефірі), «Полюби книгу», «Мереживо культурного життя», «Церковний календар», «Наші гості», «Програма привітань» й ін. У дні Помаранчевої революції з Києва передавала інформацію та проводила спілкування на майдані Шептицького перед Катедральним Собором Святого Воскресіння в Івано-Франківську.

«А з молитвами в моєму озвученні (ранішня, вечірня, за батьків, за дітей, за подорожуючих й ін.) багато краян розпочинали і завершували трудовий день. В програмі «Наші гості» із співрозмовниками висвітлюємо важливі події та цікаві сторінки з життя Прикарпаття та всієї України», – додала пані Марія.
Член «Просвіти» з 1990 року. Пише сценарії, ведуча релігійних і тематичних заходів, концертів.

2004 р. – лауреат Всеукраїнського фестивалю журналістів.
2007 р. – дипломантка VIII Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».
2008 р. – нагороджена почесною відзнакою відділу культури ОДА «За подвижництво в культурі Прикарпаття».

Спілкування з пані Марією можливе за такою адресою: solodchuk@gmail.com.


фотолітопис (матеріали з архіву відділу)
Інтерв'ю

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.